Doporučujeme: Letenky Anglie | Levné letenky do Londýna | Letenky do Dublinu | Levné letenky do USA

Řím

Nejlevnější letenky
Řím

Zajistite si nejnižší cenu na trhu prostřednictvím nášho systému online rezervace. Porovnáváme nejlepší nabídky od více než osmi set leteckých společností. Leťte s námi. Leťte nejlevněji.

Proč navštívit Řím

Řím je jedním z nejvýznamnějších odkazů historie nejen Evropy, ale celého světa. Není tedy důvod divit se, že se těší doslova obrovské oblibě turistů. Atmosféra tohoto úžasného města je naprosto neopakovatelná a každý, kdo ji jednou zažije, si Řím zamiluje a bude toužit vrátit se jednou do jeho rozpálených ulic a znovu se stát součástí života, jenž v něm pulzuje.


Nikdo, kdo přijíždí do Říma, by jistě nevynechal návštěvu několika dominant, které jsou symboly staré slávy. Tou zřejmě zcela nejznámější je Římské koloseum. Tento úchvatný amfiteátr, na němž se bohužel zub času značně podepsal, je největší stavbou svého druhu, která kdy byla v Římské říši vybudována. Postaven byl za císaře Vespasiana (dokončen za Tita) mezi lety 70 – 80 n. l. a konala se v něm představení gladiátorů, popravy a jiná veřejná vystoupení. Koloseum dokázalo pojmout neuvěřitelných 50 000 diváků. Zřejmě nejmonstróznější podívané, jaké bylo možno v tomto kolosu spatřit, byly rekonstrukce námořních bitev, tzv. naumachie. Pohled na koloseum dodnes vzbuzuje skoro posvátnou úctu.

Zdroj informací: Levné letenky do Říma


Mezi další významné památky patří Pantheon a Forum Romanum, které bylo kdysi centrem všeho dění v Římě, avšak dnes z něj jsou k vidění již pouze ruiny pocházející z antické doby. Z poněkud modernějších časů pochází slavná Fontána di Trevi z let 1732 – 1762, do které sta tisíce lidí vhazuje mince v naději, že se vyplní jejich přání.